Projekty Emmy

Emma jako Bella
Opis: Bella gotowa jest zamieszkać w zamku potwora, aby ratować ojca. Z czasem między dziewczyną a bestią zaczyna rodzić się uczucie.
Status: zakończony
Premiera: 17. marca 2017

Emma jako Mae Holland
Opis: Mae Holland otrzymuje pracę w potężnej firmie informatycznej Krąg, gdzie poznaje tajemniczego mężczyznę.
Status: zakończony
Premiera: 19. maja 2017

Emma jako Kelsea Glynn & producentka filmu
Opis: Akcja rozgrywa się 300 lat po tym, jak katastrofa ekologiczna zniszczyła Ziemię. Władzę nad światem sprawuje zła Czerwona Królowa.
Status: pre-produkcja
Premiera: ????

Klub Emmy

Klub Emmy
(Kliknij w obrazek, aby przejść do klubu.)

Our Shared Shelf

W styczniu Emma założyła książkowy klub feministów - Our Shared Shelf (Nasza wspólna półka). Co 2 miesiące aktorka ogłasza jaką książkę będą czytać ona i członkowie klubu. Po przeczytaniu wszyscy uczestnicy dyskutują na temat książki. Książka na lipiec/sierpień to The Beauty Myth autorstwa Naomi Wolf.

sobota, 7 stycznia 2017

1889. Książki, które trzeba przeczytać w 2017 roku - według Emmy Watson


Brytyjska aktorka znana ze swojego zamiłowania do nauk humanistycznych zdradziła, które pozycje uważa za obowiązkowe lektury w 2017 roku. Poniżej jej top 5:1. „Self-Made Man”, Norah Vincent

„Mężczyzna od podstaw. Podróż pewnej kobiety do świata mężczyzn i z powrotem” – książka popularnonaukowa, której autorką jest Norah Vincent. „Chyba właśnie tego najbardziej nienawidziłam. Gama emocjonalna mężczyzny składa się z jakichś trzech nut. Kobieta ma do dyspozycji oktawy, skale chromatyczne łez, radości, niepokojów, rozpaczy i erotycznej kwiecistości. Teraz – po spaleniu staników – możemy się posłużyć nawet jadem. Nauczyłyśmy się być jędzami, przynajmniej niekiedy, a ludzie piszą o tym z dumą książki. Ale faceci mają do dyspozycji niewiele więcej niż brawurę i wściekłość. Nie ma mowy o wątpliwościach. Nie ma mowy o ranach. Przyjmują na siebie ciosy. Dbają o interesy. I skręcają się ze stresu”.

2. „Consider the Lobster”, David Foster Wallace

Autor książki wywodził się ze środowiska akademickiego, oboje rodzice byli wykładowcami, on sam także uczył studentów. Pisał w stylu postmodernistów typu Pynchona, używał mało znanych, „słownikowych” wyrazów. Popełnił samobójstwo przez powieszenie; od wielu lat cierpiał na depresję.

3. „The Circle”, Dave Eggers

Polski tytuł: „Krąg”. Gdy Mae Holland zostaje zatrudniona w Kręgu, najpotężniejszej na świecie firmie internetowej, czuje, że otrzymała życiową szansę. Kobieta jest zafascynowana nowoczesnością i rozmachem, z jakim działa firma, otwartymi przestrzeniami biurowymi, przytulnymi sypialniami dla pracowników spędzających noce w pracy, licznymi atrakcjami, całonocnymi imprezami, zajęciami sportowymi, nawet akwarium z egzotycznymi rybami. Mae zdaje się nie dostrzegać zagrożenia nawet wtedy, gdy życie poza firmowym campusem staje się coraz bardziej odległe, a jej rola w Kręgu ewoluuje w niepokojący sposób. To, co zaczyna się jako urzekająca historia o ambicjach i idealizmie młodej kobiety, szybko staje się przyprawiającą o dreszcze powieścią, poruszającą kwestie pamięci, historii, prywatności, demokracji oraz granic ludzkiej wiedzy.

4. „Feminism Is for Everybody”, Bell Hooks

Książka autorstwa Glorii Jean Watkins posługującej się pseudonimem Bell Hooks – amerykańskiej pisarki, poetki i feministki „trzeciej fali”, jednej z czołowych przedstawicielek czarnego feminizmu.

5. „My Life on the Road”, Gloria Steinem

Gloria Marie Steinem pracowała dla CIA jako szpieg. Od początku lat 60. Steinem zaczęła zajmować się dziennikarstwem i na tym polu od razu odniosła sukces. Redaktorzy pism, z którymi współpracowała, nie od razu zaakceptowali jej proemancypacyjne, feministyczne nastawienie. Rozgłos przyniósł jej artykuł o pracy „króliczków” z klubów Playboya. Żeby napisać go kompetentnie, Steinem zatrudniła się w jednym z takich miejsc.

Pełną listę książek polecanych przez Emmę Watson możecie sprawdzić tutaj.


Źródło: rmf.fm

3 komentarze:

 1. Niestety nie znam żadnej z nich. Fajne zdjęćie Em. Zapraszam na nowy post http://aniasolo.blog.onet.pl.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niesamowite, że kiedy inne sławne kobiety zajmują się głównie swoim wyglądem, ona lansuje zupełnie co innego. I chwała jej za to.

  Nowy wpis na http://the-rockferry.blog.onet.pl/

  OdpowiedzUsuń
 3. O, z jej listy to ja skorzystam na pewno :)

  OdpowiedzUsuń

Zachęcam do wyrażenia swojej opinii. :)

© Agata | WioskaSzablonówTechnologia blogger. metindemiralay malihu crazystylelove Google for flaticon