Projekty Emmy

Emma jako Bella
Opis: Bella gotowa jest zamieszkać w zamku potwora, aby ratować ojca. Z czasem między dziewczyną a bestią zaczyna rodzić się uczucie.
Status: zakończony
Premiera: 17. marca 2017

Emma jako Mae Holland
Opis: Mae Holland otrzymuje pracę w potężnej firmie informatycznej Krąg, gdzie poznaje tajemniczego mężczyznę.
Status: zakończony
Premiera: 19. maja 2017

Emma jako Kelsea Glynn & producentka filmu
Opis: Akcja rozgrywa się 300 lat po tym, jak katastrofa ekologiczna zniszczyła Ziemię. Władzę nad światem sprawuje zła Czerwona Królowa.
Status: pre-produkcja
Premiera: ????

Klub Emmy

Klub Emmy
(Kliknij w obrazek, aby przejść do klubu.)

Our Shared Shelf

W styczniu Emma założyła książkowy klub feministów - Our Shared Shelf (Nasza wspólna półka). Co 2 miesiące aktorka ogłasza jaką książkę będą czytać ona i członkowie klubu. Po przeczytaniu wszyscy uczestnicy dyskutują na temat książki. Książka na lipiec/sierpień to The Beauty Myth autorstwa Naomi Wolf.

Biografia

Emma Charlotte Duerre Watson urodziła się 15. kwietnia 1990 roku (teraz ma 26 lata) w Paryżu (Francja). Jest córką brytyjskich prawników Jacquline Luesby i Chrisa Watsona. Panna Watson ma we Francji babcię, u której mieszkała do 5. roku życia. Później, po rozwodzie rodziców wyjechała wraz z matką i młodszym o trzy lata bratem, Alexem do Oxfordshire (Anglia). Gdy Emma rozpoczęła tam edukację ujawnił się jej aktorski talent i zagrała w szkolnych przedstawieniach takich jak: Alicja w Krainie Czarów i Młode lata Artura. Kiedy miała 7 lat wygrała Daisy Pratt Poetry Competition.


 
W 2000 roku za namową nauczycielki i przyjaciół udała się na przesłuchanie do filmu "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" (2001). Poszła tylko dla zabawy jednak przeszła przez wiele przesłuchań i pokonując inne dziewczynki wygrała casting i otrzymała rolę Hermiony Granger  - najlepszej przyjaciółki głównego bohatera filmu.

 
Zaraz po premierze pierwszej części Harry'ego Pottera, która okazała się sukcesem, Emma wróciła do roli Hermiony. Kiedy w 2001 roku kręcono drugą część "Harry Potter i Komnata Tajemnic" (2002) zaczęto ją przyzywać One Take Watson (jednorazowa Watson), gdyż scen z jej udziałem nie trzeba było powtarzać. W tym samym roku młoda aktorka złamała nadgarstek (gips na jej ręce można dostrzec w scenie z eliksirem Wielosokowym).

 
Kręcenie drugiej części serii zajęło nieco dłużej niż pierwszej i dopiero w 2004 roku Emma ponownie pojawiła się na wielkim ekranie w trzecim filmie sagi. Część "Harry Potter i Więzień Azkabanu" jest ulubioną częścią panny Watson. W filmie Hermiona nosi także jeansy i bluzy, a nie tylko spódniczki jak to miało miejsce w poprzednich częściach.

Pod koniec 2004 roku i na początku 2005 roku aktorka pracowała na planie czwartej części przygód HP - "Harry Potter i Czara Ognia". Hermiona miała swojego pierwszego chłopaka - Wiktora Kruma, co spowodowało napięcie między dwojgiem najlepszych przyjaciół: Harrym i Ronem. Czara Ognia zadebiutowała na całym świecie zdobywając tytuł jednego z najbardziej dochodowych filmów wszech czasów. Podczas kręcenia filmu Emma zagościła na okładkach magazynów Elle Girl i Teen Vogue ze swoimi sesjami zdjęciowymi. Z czasem aktorka zaczęła także udzielać się medialnie i brała udział w wielu wywiadach i kolejnych sesjach zdjęciowych.
W 2007 roku Emma skończyła pracę nad piątym filmem - "Harry Potter i Zakon Feniksa" oraz zdała swoje testy GCSE (z najwyższymi ocenami). W tym roku Emma wystąpiła w pierwszym filmie nie związanym z Harrym Potterem! Otrzymała rolę w filmie telewizyjnym BBC "Zaczarowane Baletki" gdzie  zagrała jedną z głównych ról - Paulinę Fossil. We wrześniu rozpoczęła prace nad szóstą częścią serii HP - "Harry Potter i Książę Półkrwi" (2009). Wzięła także rok przerwy od nauki mając nadzieję, że potem uda się na uniwersytet. Pod koniec 2007 roku otworzyła swoją oficjalną stronę internetową. Strona została otworzona by fani otrzymywali rzetelne i tylko sprawdzone informacje o swojej idolce. Na stronie pojawiały się newsy i wiele zdjęć z prywatnej rodzinnej kolekcji. Tam też Emma przedstawiała swoje dwie przyrodnie siostry (bliźniaczki) Ninę i Lucy oraz swojego przyrodniego brata Toby'ego. Administatorki - Jo i Emma postanowiły dodać uroku stronie i umieszczały fanowskie portrety Emmy. Otworzony został także system EMS, gdzie Emma pisała fanom krótkie wiadomości, dzieliła się wrażeniami z różnych wystąpień czy radością z nagród jakie otrzymywała.

 W 2008 roku Emma skończyła 18 lat (zdjęcie z imprezy powyżej)! Nagrała specjalne video, w którym ujawniła jeden ze swoich ulubionych przysmaków truskawki z Nutellą - filmik został bardzo dobrze przyjęty przez fanów. W tym też roku ogłoszono, że premiera szóstej części HP zostaje przesunięta na lipiec 2009 roku. Wtedy też się wydało, że ostatni film z serii zostanie podzielony na dwie części, gdyż Emma podpisała umowę na trzy filmy (szósta i dwie części siódmej). W miedzy czasie użyczyła głosu księżniczce Pei w animowanym filmie "Dzielny Despero" (2008). Po świecie zaczęła krążyć pogłoska, że Emma przechodzi na emeryturę aktorską, gdy została zobaczona w uniwersytetach amerykańskiej Ligi Bluszczowej, podczas poszukiwań odpowiedniej szkoły.

Potem Emma powróciła do Anglii, aby zakończyć pracę nad szóstym filmem i rozpocząć nagrywanie ostatnich dwóch filmów serii. Aktorka została przyuważona w Edynburgu podczas kręcenia filmu. Szybko zwinięto plan zdjęciowy i trio udało się do centrum Londynu na dwie noce kręcenia, a potem udano się do Walii, aby nakręcić sceny na plaży. Jako, że są to ostatnie filmy cała załoga dawała z siebie wszystko, aby "Harry Potter i Insygnia Śmierci" (2010/11) stały się najlepszymi filmami serii.
W pierwszej połowie 2009 r. było bardzo cicho o Emmie, jednak zaraz po premierze Harry'ego Pottera o pannie Watson znów było głośno! W czerwcu pojawiła się nie mniej jak na 15 okładkach czasopism na całym świecie, a wywiadów pojawiło się jeszcze więcej. Niezapomnianą sesją aktorki z tego roku jest sesja Ellen von Unwerth dla Vs. Magazine (fotka z sesji powyżej), która była potem niejednokrotnie wykorzystywana w wielu innych magazynach.

 W 2009 r. Emma podpisała kontrakt z brytyjskim domem mody Burberry i stała się twarzą najnowszej jesienno-zimowej kolekcji. Kampania reklamowa była pierwszym krokiem aktorki w czynny udział w świecie mody. Christopher Bailey - główny projektant domu mody ogłosił, że panna Watson jest jego "muzą mody". Emma powróciła do Burberry jako twarz kolekcji wiosenno-letniej na 2010 rok. W kampanii reklamowej wystąpiła wraz z Georgiem Craigem oraz swoim młodszym o trzy lata bratem Alexem. Podczas pracy z aktorką sprzedaż ubrań wzrosła o 20% i zostało zapowiedziane, że Emma jeszcze zostanie zaangażowana w projekty firmy.

 Pod koniec 2009 roku Emma otrzymała stanowisko konsultanta kreatywnego brytyjskiej marki People Tree. Jej linia odzieżowa została wypuszczona na rynek w lutym 2010 roku. Ubrania były rozchwytywane przez osoby poniżej 25 roku życia, a najczęściej wybierane (czyli te, które Emma reklamowała w katalogach) sprzedawały się w przeciągu kilku dni.

 We wrześniu 2009 r. Emma zaczęła studiować w USA na Uniwersytecie Brown. Aktorka uczestniczyła w Freshmen Orientation Week podczas, którego poznawała swoich rówieśników i studenckie życie. Podczas przerw od szkoły Emma wracała do rodzinnego Londynu by spotykać się z rodziną i przyjaciółmi.

2010 rok przyniósł wiele zmian i ważnych wydarzeń. Ostatecznie zakończono kręcić filmy z serii Harry Potter. Ostatnie dni na planie były bardzo emocjonalnie nie tylko dla aktorki, ale dla całej załogi. Ostatecznie prace nad filmem zakończono w czerwcu 2010 r., a premierę pierwszej części ogłoszono na listopad 2010 r.
W maju została zaproszona na galę MET, gdzie pojawiła się w pięknej sukni (fotka powyżej). W sierpniu zostało potwierdzone, że aktorka pojawi się na co najmniej sześciu różnych okładkach pism w ramach promocji Insygniów Śmierci. Wystąpiła m.in. w Marie Claire, Teen Vogue i Elle. Emma chcąc być bliżej swoich fanów założyła profile na Facebooku i Twitterze.

 W tym samym roku aktorka po raz pierwszy pojawiła się jako twarz People Tree i osobiście zatwierdziła nową jesienno-zimową kolekcję. W związku z kampanią Emma wyjechała do Bangladeszu. Emma ubrana w sari udała się w podróż po slumsach w Dharka. Aktorka przez jeden dzień pracowała w tamtejszej szkole podstawowej oraz przygotowywała obiady dla tamtejszych dzieci. Panna Watson uważa, że trzeba pomagać innym, szczególnie ludziom z krajów słabiej rozwiniętych.

 W sierpniu po internecie chodziła pogłoska, że Emma skróciła włosy. Pogłoska okazała się prawdziwa. Gwiazda poinformowała na Facebooku i Twitterze, że ścięła włosy w stylu pixie cut. Powiedziała, że to co zrobiła było najbardziej wyzwalającą rzeczą na jaką kiedykolwiek się zdecydowała. Z nową fryzurą zadebiutowała w sierpniowym numerze Entertainment Weekly.

 Pod koniec 2010 r. Emma pracowała na planie swojego nowego filmu "Mój tydzień z Marilyn", którego premiera była zaplanowana na przyszły rok. W filmie Emma musiała nosić perukę.

 W listopadzie Emma wzięła udział w londyńskiej i nowojorskiej promocji "HP i Insygnia Śmierci cz. I", gdzie była zasypywana pytaniami dotyczącymi jej nowej fryzurę, pocałunku z Danielem Radcliffe oraz życiu w Stanach. Po dwóch szalonych tygodniach wywiadów i promocji aktorka powróciła do normalnego życia w grudniu, kiedy to pochłoną ją czwarty semestr nauki na Uniwersytecie Brown.

 Po promocjach Insygniów Śmierci Emma podpisała umowę z uznawaną włoską projektantką Albertą Ferrentti i wraz z nią stworzyła całkowicie organiczną linię odzieżową. Linia nazywana Pure Threads składała się z pięciu elementów: dwóch sukienek, długiej spódnicy, koszulki oraz dżinsowych szortów. W sprzedaży ubrania pojawiły się 21. marca 2011 roku. Włoska projektantka chwaliła Emmę mówiąc, że jest osobą inteligentną, z silną osobowością, młodą, nowoczesną dziewczyną i otwartą na problemy społeczne.

 W lipcu 2011 r. Emma uczestniczyła w premierach ostatniej części przygód HP. Na premierach nie obyło się bez łez, zwłaszcza na premierze w Londynie, gdzie Em pojawiła się pięknej tiulowej sukni.

 W drugiej połowie 2011 r. Ems pojawiła się na premierze filmu "Mój tydzień z Marilyn", w którym zagrała Lucy. Na premierze pojawiła się w skromnej kreacji (fotka powyżej).

 W 2011 r. Emma pracowała także nad swoim nowym filmem "Charlie", w którym zagrała Sam. Aktorka, aby zagrać w filmie musiała ćwiczyć amerykański akcent.W pierwszej połowie 2012 r. panna Watson pracowała nad dwoma kolejnym nowym filmami "Bling Ring" i "To już jest koniec". W pierwszym wcieliła się w postać Nicki, a w drugim zagrała samą siebie. W "Bling Ring" Emma musiała nosić perukę, a także ćwiczyła amerykański akcent.

 Pod koniec 2012 r. Emma pracowała nad wielką superprodukcją "Noe: Wybrany przez Boga", w której wcieliła się Ilę. Podczas pracy na planie miała nieprzyjemną sytuacje - na plan wdarł się psychofan.

 W 2013 r. sporo się działo w życiu Emmy, aktorka w pierwszej połowie roku promowała dwa filmy: "Bling Ring" i "To już jest koniec". Wzięła też udział w sesjach dla takich magazynów jak: GQ (dwie sesje w ciągu jednego roku), The Edit, Teen Vogue (po raz czwarty!). Gwiazda brała udział także w akcjach charytatywnych, odebrała tytuł kobiety roku GQ, dostała nagrodę Teen Choice, Elle Style i People Choice. Pojawiła się także na licznych imprezach: gala MET Ball, GQ Men of the Year 2013, premiera filmu "Grawitacja", festiwal filmowy w Cannes.

W 2014 roku Emma promowała wielki film "Noe: Wybrany przez Boga", wzięła udział w sesjach zdjęciowych dla magazynów Elle US, Wonderland. Została ambasadorką Dobrej Woli ONZ i założyła Instagrama. Pojawiła się też na tygodniu mody w Paryżu, na gali rozdania Oscarów, Złotych Globów. Panna Watson w maju ukończyła także studia z literatury angielskiej.

W  styczniu 2015 roku dużo działo się u Emmy. Gwiazda ogłosiła, że zagra Belle w filmie "Piękna i Bestia", pojawiła się na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, gdzie wygłosiła płomienną przemowę, a dodatkowo w mediach krążyły plotki, że Emma ma romans z Harrym Styles'em z One Direction. Plotka była oczywiście fałszywa. W lutym aktorka była znów ofiarą plotek, tym razem posądzano ją o romans z księciem Harrym. Plotka była również nieprawdziwa, gwiazda zdementowała ją na Twitterze. W marcu Emma pojawiła się na Live Facebook Q&A, gdzie odpowiadała na pytania fanów. W tym miesiącu też, aktorka wystąpiła gościnnie w programie telewizyjnym "Pastor na obcasach" na kanale BBC 1 oraz otrzymała tytuł Najwybitniejszej Kobiety według portalu AskMen.  W kwietniu panna Watson przybyła na galę Time 100 (fotka powyżej). Gala ta dotyczyła najbardziej wpływowych ludzi. 


W maju aktorka rozpoczęła filmowanie "Pięknej i Bestii". W czerwcu dowiedzieliśmy się gwiazda zagra z Tomem Hanksem w filmie "The Circle". W lipcu Emma otrzymała nagrodę Działacza roku. W sierpniu aktorka promowała film "Regression", a we wrześniu gwiazda rozpoczęła pracę nad kolejnym filmem - "The Circle".
Do końca 2015 roku Emma pojawiła się na różnych okładkach magazynów: Vogue UK, Vogue Italy, Fotogramas, Elle Spain, Porter, a także pojawiła się jako prezenterka podczas specjalnego pokazu filmu "The True Cost". Pod koniec roku okazało się też, że Emma po raz drugi w swojej karierze skróciła włosy.
W styczniu 2016 dużo się działo u Emmy: najpierw aktorka założyła książkowy klub feministów - Our Shared Shelf (Nasza wspólna półka), gdzie uczestnicy dyskutują na temat spraw (książki, filmy itd.) związanych równouprawnieniem, później gwiazda pojawiła się po raz drugi na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos (Szwajcaria), gdzie omawiano sprawy feminizmu. Następnie Emma promowała swój film "Colonia". W styczniu do aktorki dotarła też przykra wiadomość - aktor Alan Rickman (Severus Snape z HP) zmarł.

Na początku lutego aktorka pojawiła się na premierze filmu "Colonia", później pojawiła się na 'How to: Academy', gdzie dyskutowała z Glorią Steinem na temat feminizmu. W lutym dowiedzieliśmy się też, że panna Watson zamierza sobie zrobić przerwę od aktorstwa. W tym miesiącu ujawniono też, że Emma ma nowego chłopaka (William Knight).
W marcu wyszło na jaw, że Emma i sławny aktor Tom Hanks znajdą się na okładce brytyjskiego Esquire (kwiecień 2016). W marcu aktorka była też obecna podczas HeForShe Arts Week, a także odwiedziła budynek Empire State w Nowym Jorku.
W kwietniu aktorka obchodziła swoje 26. urodziny. W tym miesiącu gwiazda wzięła też udział w kolacji White House Correspondents' Association.


W maju aktorka pojawiła się na  po raz kolejny w swojej karierze pojawiła się na gali MET. Na to wydarzenie Emma wybrała kreację od Calvina Kleina & EcoAge (zdjęcie powyżej).


Źródło: emmawatson.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zachęcam do wyrażenia swojej opinii. :)

© Agata | WioskaSzablonówTechnologia blogger. metindemiralay malihu crazystylelove Google for flaticon