Projekty Emmy

Emma jako Bella
Opis: Bella gotowa jest zamieszkać w zamku potwora, aby ratować ojca. Z czasem między dziewczyną a bestią zaczyna rodzić się uczucie.
Status: zakończony
Premiera: 17. marca 2017

Emma jako Mae Holland
Opis: Mae Holland otrzymuje pracę w potężnej firmie informatycznej Krąg, gdzie poznaje tajemniczego mężczyznę.
Status: zakończony
Premiera: 19. maja 2017

Emma jako Kelsea Glynn & producentka filmu
Opis: Akcja rozgrywa się 300 lat po tym, jak katastrofa ekologiczna zniszczyła Ziemię. Władzę nad światem sprawuje zła Czerwona Królowa.
Status: pre-produkcja
Premiera: ????

Klub Emmy

Klub Emmy
(Kliknij w obrazek, aby przejść do klubu.)

Our Shared Shelf

W styczniu Emma założyła książkowy klub feministów - Our Shared Shelf (Nasza wspólna półka). Co 2 miesiące aktorka ogłasza jaką książkę będą czytać ona i członkowie klubu. Po przeczytaniu wszyscy uczestnicy dyskutują na temat książki. Książka na lipiec/sierpień to The Beauty Myth autorstwa Naomi Wolf.

Fundacje

Fundacje wspierane przez Emmę:
Emma regularnie wspiera wiele fundacji finansowo oraz przez aktywny udział w akcjach charytatywnych, np. "Love from Emma" wspiera sprawiedliwy handel. Poniżej znajdziecie wszystkie organizacje charytatywne, które Emma wspiera lub wspierała w przeszłości.Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF)
Emma jest ambasadorką firmy praw dziecka. Kiedyś powiedziała, że zamiast wysyłać jej prezenty na urodziny czy święta lepiej przeznaczyć coś dla UNICEFu. Więcej informacji na temat organizacji znajdziecie na stronie unicef.pl.
BBC - Dzieci w potrzebie
W listopadzie 2009 i 2010 roku Emma, Daniel Radcliffe i Rupert Grint wzięli udział w małych reklamach telewizyjnych nakładających do pomocy dzieciom. Co roku udział w tej akcji bierze wiele Brytyjskich gwiazd. Więcej informacji na bbc.co.uk/pudsey.
"Naszą misją jest wprowadzenie pozytywnych zmian w życiu niepełnosprawnych dzieci i nastolatków w Wielkiej Brytanii. Zapewniamy wsparcie w formie dotacji każdej organizacji pracującej z dziećmi, które mają problemy umysłowe, fizyczne lub są upośledzone. Żyją w biedzie lub są zaniedbywane."

Wild Trout Trust (WTT)
W przeszłości Emma podarowała ręcznie zaprojektowane ubrania tej właśnie organizacji w dążeniu do ochrony siedlisk dzikiego pstrąga w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Więcej informacji na wildtrout.org.
"Wild Trout Trust działa jak katalizator w stymulowaniu, w wodzie, siedliska poprawy projektów na poziomie lokalnym, aby skutecznie pomagać innym, w sposób jak najbardziej opłacalny i efektywny. Zaufanie jest preferowanym partnerem z Agencji Ochrony Środowiska oraz Natural England, z których oba są finansowane z projektów ochrony Trust."

Blue Peter's Mission Nutrition
Emma, podobnie jak UNICEF wspiera tą akcję, ponieważ jest ona zwolennikiem praw człowieka, zwłaszcza w odniesieniu do dzieci. Podobnie jak w przypadku Wild Trout Trust Emma podarowała odzież i namalowany przez siebie obraz, który został sprzedany na aukcji. Więcej informacji można znaleźć na missionnutrition.org.uk.
"Organizacja ta zajmuje się dożywianiem dzieci na całym świecie."

Camfed
Organizacja charytatywna, która wspiera edukację dziewcząt i rozwój młodych kobiet w Afryce. Emma przekazała 10% zysków ze sprzedaży serii portretów, które namalował jej Mark Demsteader. Więcej o organizacji na camfed.org.
"Camfed współpracuje z dziewczętami w Zimbabwe, Zambii, Malawi, Ghanie i Tanzanii. Bez ich wysiłku miliony dziewcząt w tych krajach nie byłoby w stanie chodzić do szkoły, uzyskać wykształcenie i poprawić swoje oraz rodziny warunki mieszkalne, głownie przez biedę. Rodzin w biedniejszych obszarach wiejskich w Afryce po prostu nie stać na zakup książek lub opłacanie czesnego dla wszystkich swoich dzieci, więc muszą dokonać trudnego wyboru, które z ich dzieci powinny otrzymać wykształcenie. Dziewczyny rzadko wybierano, tradycyjnie było postrzegane, ze chłopcy mieli większą szansę na otrzymanie płatnej pracy po ukończeniu studiów, ja mam szczęście mieszkać w kraju, który daje mi takie samo prawo do nauki w szkole jak i chłopcom. Nigdy nie musiałam walczyć z tego rodzaju uprzedzeniem i dyskryminacją seksualną kobiet. W tych krajach ma się z tym do czynienia na co dzień. Moje wykształcenie nie było tak uprawniające, dało mi stabilności i niezależności, a pomysł nadania takiej możliwości innym dziewczyną napełnił mnie szczęściem. Camfed pracuje bardzo ciężko, aby zebrać pieniądze na sponsorowanie dziewcząt poprzez szkołę podstawową, gimnazjum, uczelnię i szkoły zawodowe. Nie tylko pozwala to lepiej realizować ich potencjał naukowy i ich kariery, ale również poprawia ich jakość życia w inny sposób, np. poprzez edukację na temat HIV. Jest to fantastyczna fundacja i mam nadzieję, że będę z nimi współpracować w przyszłości."

 Millennium Promise
Organizacja ma za zadanie likwidowanie skrajnego ubóstwa, głodu i chorób w Afryce. Ich misją jest zapewnienie platformy i operacyjnej mobilizacji zasobów dla projektu Millennium Villages, który upoważnia społeczności do podniesienia się ze skrajnego ubóstwa. Więcej informacji na tej stronie millenniumvillages.org/millenniumpromise.

Shelter Box
Organizacja zajmuje się zapewnianiem prowizorycznych schronień i zaopatrzeń w podstawowe środki wspierania społeczności całego świata przytłoczonego przez katastrofy i kryzysy humanitarne. Więcej na tej stronie shelterbox.org.Szpital zbiera pieniądze, aby zapewnić opiekę światowej klasy, nowe metody leczenia i lekarstwa na choroby wieku dziecięcego. Więcej informacji na tej stronie: gosh.org.
Emma odwiedziła ten szpital pod koniec 2013 roku (pisałam o tym tutaj i tutaj). 

UN Women (kampania HeForShe organizacji ONZ)
W tym roku ogłoszono, że Emma jest ambasadorką Dobrej Woli dla ramienia równości płci ONZ, UN Women (pisałam o tym tutaj). Aktorka ma za zadnie wzmocnić kampanię HeForShe. 20. września 2014 r. gwiazda wygłosiła niesamowite przemówienie, w którym powiedziała, że mężczyźni powinni również walczyć o równość płci. Więcej informacji o organizacji unwomen.org.


Źródło: emmawatson.pl
 

1 komentarz:

  1. I z takich osób jak Emma powinniśmy brać przykład. Wyciągnięcie ręki względem potrzebujących to najpiękniejszy gest, który może zrobić człowiek. Ja sama wspomagam różne fundacje, choć pewnie nie z takim rozmachem jak Emma, ale staram się zawsze podarować tyle, ile mogę. Ostatnio skupiam się na pomocy podopiecznym Fundacji Szlachetny Gest. Planuję także zostać wolontariuszką tejże fundacji. Zachęcam zatem do pomocy, bo pomóc można na bardzo różne sposoby. Warto dodać, że fundacja pomaga potrzebującym dzieciom. :)

    OdpowiedzUsuń

Zachęcam do wyrażenia swojej opinii. :)

© Agata | WioskaSzablonówTechnologia blogger. metindemiralay malihu crazystylelove Google for flaticon